Ciągle w kryzysie. Przegrywamy z BTL

Nie udała się próba zakończenia serii porażek przez drużynę The Eagles. W meczu 4 kolejki zespół Orłów podejmował na wyjeździe drużynę BTL. Od początku meczu widać było, iż będzie to wyrównane starcie. Niestety plany o najszerszym składzie w tym sezonie legły w gruzach na godziny przed spotkaniem, gdyż ponownie ze składu wypadł Mikołaj Chudzian, nieobecny pozostał również Mateusz Batóg. W związku z tym na jedno spotkanie został dołączony zawodnik drużyny rezerw Cardei - Junior.

W spotkanie lepiej weszli zawodnicy BTL, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie. Tuż przed pierwszą przerwą na zmiany uderzeniem z daleka popisał się Maciej Kazimierek, doprowadzając do wyrównania. Następnie do końca pierwszej połowy, gra toczyła się cios za cios. Bardzo dobrze spisywał się Junior, który raz po raz nękał obrońców BTL. Niestety gorzej wyglądało to w obronie gdzie rywal po stracie bramki błyskawicznie odpowiadał. Do przerwy remisowaliśmy 5:5

Tuż po przerwie po bramce zdobyli Maciek i Junior, i wydawało się, że możemy sięgnąć po 3 punkty. Nic bardziej mylnego. Końcówka należała do gospodarzy, którzy mądrze kontrowali nasze ataki i wychodząc na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Po 4 meczach The Eagles ma 3 punkty i zajmuje 4 miejsce w tabeli. BTL z 9 punktami plasuje się na 3 pozycji.

4 kolejka Winter Monday Division 3, Peterborough, 16 stycznia 2017, godz. 21:00

BTL - The Eagles 10:8 (5:5)

M. Kazimierek 4

Junior 3

Singh 1

The Eagles: Liddell - Kazimierek J., Singh (Junior - zawodnik testowany) - Kazimierek M. - Borcuch