Powrót na zwycięską ścieżkę. Wygrywamy z BTL

Doczekaliśmy się przełamania Orłów w sezonie wiosennym 2017. W swoim trzecim meczu, The Eagles podejmowało BTL, z którymi rywalizowali już sześciokrotnie. Bilans między tymi drużynami był korzystny dla Orłów, stąd dawało się wyczuć optymizm przed meczem, do zdobycia pierwszych punktów w sezonie. Planowo The Eagles miało wystąpić z 8 zawodnikami, jednakże z powodów zdrowotnych, w ostatniej chwili z gry wypadł Mikołaj Chudzian.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków Orłów, które przyniosły prowadzenie w 5 minucie, po uderzeniu ze szpica Krzysztofa Chudziana. Po 3 minutach The Eagles prowadziło już dwoma bramkami, a swoją bramkę z ostrego kąta zdobył Maciej Kazimierek. BTL zdołało odpowiedzieć bramką kontaktową, jednak przez następne 10 minut, do siatki trafiali jedynie gracze The Eagles. Najpierw z zimną krwią uderzył Jakub Kazimierek, później po wspaniałej zespołowej akcji podwyższył Maciej Kazimierek, który zdobył również gola na 5:1. Chwilę później po błedzie defensywy BTL, Kazimierek wystawił piłkę Patrykowi Ośnieckiemu, który nie zmarnował okazji i trafił na 6:1. Wydawało się, że kolejne bramki to kwestia czasu, jednak BTL zdobyło gola na 6:2 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Pierwsze minuty po przerwie pokazały, że Orły poczuły się zbyt pewne wysokim prowadzeniem, co skutkowało utratą dwóch goli. 2 bramki różnicy zmotywowały drużynę The Eagles do ponownych ataków, zakończonych bramkami Jakuba Kazimierka, oraz Patryka Ośnieckiego. Kolejne 3 bramki dołożył Maciej Kazimierek, który mógł mieć jeszcze jednego gola więcej, ale jego sprytną podcinkę, wspaniale wyłapał bramkarz BTL. Chwilę po tej akcji, gola zdobył Paolo Tolomeo, wykorzystując podanie od kapitana drużyny. W ostatnich pięciu minutach udało się trafić raz jeszcze, a hat-tricka skompletował Patryk Ośniecki. Minutę później sędzia zakończył mecz i The Eagles wygrały swoje pierwsze spotkanie w sezonie, pokonując BTL 13:8.

The Eagles: Liddell - Chudzian K., Kazimierek J. - Kazimierek M. - Ośniecki

_____________________________________________________________________________________________________

We have seen the Eagles break in the spring of 2017. In their third match, The Eagles took BTL, with whom they have already competed six times. The balance between these teams was good for the Eagles, so there was a sense of optimism ahead of the game, to score first points in the season. The Eagles were scheduled to play with 8 players, but for health reasons, Mikolaj Chudzian came out at the last minute of the game.

The meeting started with the fast Eagles attacks, who brought the lead in 5 minutes, after a knock at the foot of Krzysztof Chudziana. After 3 minutes, The Eagles led with two goals and Maciej Kazimierek scored in the corner. BTL managed to score a goal through the contact, but for the next 10 minutes, only the players The Eagles. First, Jakub Kazimierek was struck by cold blood and Maciej Kazimierek, who scored 5:1, after a magnificent team action. A moment later after the defender BTL, Kazimierek stuck out Patryk Ośniecki, who missed the opportunity and hit 6:1. It seemed that the next goal was a matter of time, but BTL scored their second and ended in the first half with a 6:2 score.

The first minutes after the break showed that the Eagles felt too high on the lead, resulting in the loss of two goals. The two goals of the difference motivated The Eagles to attack again, culminating in Jakub Kazimierek and Patrick Ośniecki goals. The next three goals were scored by Maciej Kazimierek, who could have scored one more goal but his clever post, BTL keeper. A moment later, Paolo Tolomeo scored from the pass made by the captain. In the last five minutes The Eagles managed to hit again and hat-trick was completed by Patryk Ośniecki. A minute later the referee finished the match and The Eagles won their first ever match of the season, beating BTL 13:8.

3rd fixture of Spring Monday Division 3, Peterborough, March 20, 2017, 21:00

The Eagles : BTL 13:8 (6: 2)