Derbowy pogrom

Tylko 9 minut mogliśmy się niepokoić o wynik Orłów podczas derbowego pojedynku przeciwko Victorii Peterborough. W ramach 3 kolejki Sezonu Wiosennego 2018, The Eagles podejmowało wicelidera tabeli i pomimo łatwego zwycięstwa w poprzednim sezonie ze wspomnianym rywalem, wszyscy mieli świadomość, iż to będzie zupełnie inny pojedynek, mając na uwadze fakt, że Victoria wygrała 4 ostatnie spotkania.

Niemniej to drużyna The Eagles była wyraźnym faworytem spotkania i już w 2 minucie powinna mieć znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie. Sędzia Andrew Spinks nie zauważył jednak wyjścia bramkarza rywali poza pole karne, przy jednej z interwencji. Orły nie poszły za ciosem, jakby tego było mało, to Victoria chwilę później zdobyła bramkę po pięknej kontrze. Na szczęście Orłów, zawodnik Victorii główkował już w polu karnym. Nie obudziło to jednak piłkarzy The Eagles i w 7 minucie przegrywali oni już 0:1.

Zimny prysznic podziałał mobilizująco i 2 minuty później odpowiedział Dominik Szuster uderzając celnie po długim rogu. Gra Orłów nie kleiła się jednak w pierwszej połowie i widać było, że wszystko jest grane o jedno tempo za wolno. Mimo to do przerwy udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W 14 minucie po przytomnym podaniu Macieja Kazimierka do siatki trafił Maksym Werba, a 4 minuty później po skutecznej kontrze, swojego drugiego gola w sezonie zdobył Piotr Urbańczyk. Do przerwy The Eagles prowadziło 3:1.

Po kilku cierpkich słowach w przerwie, na drugie 25 minut wyszła zupełnie inna drużyna, która udowodniła, iż jest bezapelacyjnie najlepsza w lidze. Wystarczyło zaledwie 5 pierwszych minut drugiej połowy, żeby było już po meczu. Kolejne trafienie Dominika Szustera, oraz dublet kapitana Orłów wyprowadził The Eagles na prowadzenie 6:1. To było mentalne zabójstwo Victorii Peterborough, która już się nie pozbierała i w ciągu kolejnych 10 minut straciła jeszcze 4 bramki. Po pięknych lobach Maksyma Werby, oraz Dominika Szustera, kompletującego hat-tricka, dwie kolejne bramki były udziałem ponownie Werby, oraz Michała Borcucha, który znakomicie odebrał piłkę byłemu zawodnikowi The Eagles, Mikołajowi Chudzianowi.

Victorii udało się zmniejszyć częściowo straty, dwukrotnie pokonując Jordana Liddella, który nie miał jednak większych szans przy strzałach rywali. Sam Jordan ponownie zagrał bardzo dobre zawody, udowadniając swoją wartość dla The Eagles. Po przeciętnej pierwszej połowie, w drugiej bardzo dobrze zaprezentowała się trójka defensorów The Eagles, gdzie na uwagę zasługują 4 asysty Mariusza Koryckiego. Pomimo braku trafienia w tym sezonie, Mariusz jest 2 najlepszym podającym w The Eagles, z 7 asystami na koncie,

W końcówce udało się jeszcze 2 razy ukłuć rywala, a dwa wspaniałe trafienia zanotował Maciej Kazimierek, uderzając z dalszej odległości przy obu przypadkach.

Ostatecznie The Eagles rozgromiło Victorię Peterborough 12:3 i umocniło się na pozycji lidera Sezonu Wiosennego 2018, jako jedyna drużyna z kompletem punktów po 3 meczach.

3 kolejka Spring Sunday Division 1, Peterborough, 1 kwiecień 2018, godz. 20:30

Victoria Peterborough : The Eagles 3:12 (1:3)