Przełamali się. Wygrywamy z Bunch of Kaka

Każda zła passa musi się kiedyś skończyć. Na ten moment, The Eagles czekało ponad miesiąc, przegrywając 4 mecze z rzędu. W 6 kolejce udało się naszej drużynie wygrać w lidze z Bunch of Kaka i odskoczyć na 3 punkty od strefy spadkowej. Pozytywnym punktem od samego początku była cała ósemka zawodników gotowych do gry. Pod nieobecność Mateusza Batoga, do drużyny dołączył w ostatniej chwili Paolo Tolomeo.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszej drużyny. Po bramkach Macieja Kazimierka oraz Mikołaja Chudziana prowadziliśmy 2:0. Mikołaj chwilę wcześniej został brutalnie sfaulowany przez rywala, przez co stracił przytomność na kilka sekund, lecz szybko doszedł do siebie i w najlepszym stylu zrewanżował się rywalowi, trafiając do siatki. Świetnie w obronie spisywała się dwójka, Jakub i Paolo, a także solidnie po zmianach radził sobie Janis Gunko, nie pozwalając na wiele rywalom. Do przerwy prowadziliśmy 7:4.

Po przerwie Bunch of Kaka zdominowało pierwsze 5 minut, powoli odrabiając straty, aż do sytuacji z 30 minuty, gdzie po  podaniu Bobbiego Singha, niezwykle szczęśliwie do bramki trafił Michał Borcuch uderzając... kolanem. Ostatnie 3 trafienia były autorstwa Macieja Kazimierka, który z 6 trafieniami uzyskał tytuł zawodnika meczu.

The Eagles przełamało w końcu złą serię 4 porażek z rzędu i optymistycznie może patrzeć na kolejne spotkanie z Here and Now. Zwycięstwo praktycznie zapewni utrzymanie w lidze.

Tolomeo 1

________________________________________________________________________________________________________

Each of bad luck has come to an end. For that moment, the Eagles have waited more than a month, losing 4 games in a row. The 6th game the team managed to win in the league against Bunch of Kaka and jump on the 3 points from the relegation zone. A positive point from the very beginning was that all eight players were ready to play. In the absence of Matthew Batóg, Paolo Tolomeo joined the team at the last minute.

The game started with a bang for our team. After goals from Maciej Kazimierek and Mikolaj Chudzian, The Eagles had 2 goals lead. Mikolaj moment before was brutally fouled by an opponent, which in that case he lost consciousness for a few seconds, but quickly recovered and in the best style reciprocated rival, hitting the net. Great in defense acquitted with the two players, Jakub and Paolo, as well as solid after changes fared Janis Gunko, not allowing many rivals to shoot. Halftime ran 7: 4.

After the half time, Bunch of Kaka dominated during the first five minutes, slowly making up for the loss, until to the situation of 30 minutes, where after a Bobby Singh;s pass, extremely happily goal has been scored by hitting ... Michael Borcuch knee. The last 3 goals were scored by Maciej Kazimierek, that of 6 hits he has earned the MOTM.

The Eagles finished the bad streak of 4 defeats in a row and can look optimistically to the next game against the Here and Now. The victory will virtually ensure the maintenance of the league.

6 fixture Winter Monday Division 3, Peterborough, January 30, 2017, at. 21:00

Bunch of Kaka - The Eagles 7:11 (4: 7)

Chudzian 2

Borcuch 1

Tolomeo 1

5 kolejka Winter Monday Division 3, Peterborough, 23 stycznia 2017, godz. 21:00 (http://theeagles.futbolowo.pl)