Szczęśliwa siódemka. Wygrywamy z Goalpoachers

Nie zatrzymuje się liczba kolejnych zwycięstw na liczniku The Eagles. Będący w kapitalnej formie zawodnicy The Eagles wygrały wczoraj już siódme kolejne spotkanie z rzędu. Jednocześnie Orły powiększyły liczbę kolejnych meczów bez porażki do 8. Nigdy w historii klubu taka seria nie miała wcześniej miejsca, dlatego zawodnikom The Eagles należy się podwójny szacunek.

Niemniej przed spotkaniem przeciwko Goalpoachers FC można było mieć lekkie obawy z dwóch powodów. Nie jest to ulubiony rywal Orłów, co najdobitniej świadczą statystyki (2 mecze, 2 porażki). Dodatkowo spore uszczerbki w składzie kazały myśleć, iż będzie to trudny pojedynek.

Aczkolwiek zespół w formie nie zważa na to, z jakim rywalem się mierzy i tak było od pierwszej minutyna boisku. Orły rzuciły się do zmasowanych ataków, które jednak były skutecznie powstrzymywane przez golkipera Goalpoachers. Ten jednak przed upływem pierwszych pięciu minut skapitulował po strzale Macieja Kazimierka, który skorzystał z podania Jakuba Kazimierka. Kapitan Orłów chwilę później podwyższył prowadzenie na 2:0, mocnym strzałem w krótki róg bramki. Następne dwa trafienia były autorstwa Mikołaja Chudziana, w tym jedno niezwykle efektowne, gdzie po podaniu Macieja Kazimierka, Mikołaj sprytną podcinką przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali. Do przerwy The Eagles prowadziło 4:1.

Bardzo dobrze w mecz weszła dwójka obrońców: Jakub Kazimierek, oraz występujący po raz pierwszy w barwach The Eagles, David Williams. To właśnie David na początku drugiej połowy podwyższył prowadzenie na 5:1, uderzając z dalszej odległości. Chwile później Michał Borcuch powtórzył wyczyn Mikołaja Chudziana z pierwszej połowy i także udanym lobem zdobył swoją bramkę. Dobry wynik nie byłby możliwy bez niezwykle udanej postawy Krzysztofa Chudziana w bramce, który bronił niemalże wszystkie strzały. Chwilowy przestój w grze Orłów nastąpił między 35 a 45 minutąm, gdzie Goalpoachers odrobiło 3 bramki, niebezpiecznie zbliżając się do wyrównania. W międzyczasie gra się zaostrzyła, czego przykładem był brutalny faul na Macieju Kazimierku, czy przepychanki bramkarza rywali z Jakubem Kazimierkiem. W wyniku awantury, golkiper Goalpoachers został usunięty z boiska, aczkolwiek na boisku ciągle iskrzyło, co było niepotrzebne przy dość licznie zebranej widowni.

Ostatnie 5 minut to wyrachowana gra Orłów, zakończona 3 golami. Do drugiego trafienia Davida Williamsa w tym meczu, 2 gole zdobył Maciej Kazimierek, pieczętując drugie zwycięstwo w sezonie, tym razem 11:4. The Eagles z kompletem punktów zajmują 2 miejsce, ustępując miejsca tylko Haven't Got a Kalou.

2 kolejka Summer Monday Division 2, Peterborough, 22 maja 2017, godz. 20:00

The Eagles : Goalpoachers FC 11:4 (4:1)

Kazimierek M. 5

Chudzian M. 3

Williams 2

Borcuch 1

The Eagles: Chudzian K. - Williams, Kazimierek J. - Kazimierek M. - Chudzian M. (Borcuch)

Zawodnik Meczu: Maciej Kazimierek

________________________________________________________________________________________________________

The number of consecutive wins on the Eagles counter does not stop. The Eagles, who are in their prime form, have won the seventh consecutive in a row yesterday. At the same time the Eagles have increased the number of consecutive matches without a defeat to 8. Never before in the club's history such a series was not in place so the players of The Eagles should be given a double respect.

Nevertheless, before the meeting against Goalpoachers FC, there were slight fears for two reasons. It is not the favorite rival of the Eagles, which is the most statistically confirmed (2 matches, 2 defeats). In addition, many of the detrimental elements in the team made them think it would be a difficult duel.

Although the team in form does not care about what rivals it is measured from the first minute of the pitch. Eagles rushed to massive attacks, however, which were effectively suppressed by the Goalpoachers golkiper. However, before the first five minutes he capitulated Maciej Kazimierk's shot, which was used by Jakub Kazimierek. The Captain of the Eagles raised eagles lead two minutes later with a powerful shot in the short corner of the goal. The next two hits were by Mikołaj Chudzian, including one very spectacular, where after giving Maciej Kazimierek, Mikołaj with a clever lob over rivals goalkeeper. The Eagles broke the lead by 4: 1.

Very well in the match came two defenders: Jakub Kazimierek, and the first time in the colors of The Eagles, David Williams. It was David at the start of the second half that put the lead on 5:1, hitting from a distance. Moments later Michał Borcuch reiterated Mikołaj Chudziana's exploits in the first half and also made a good lob for his goal. A good result would not have been possible without Krzysztof Chudziana's remarkable goal in the goal, which almost defended all shots. The eagerness of the Orlins took place between 35 and 45 minutes, when Goalpoachers made 3 goals, dangerously approaching the equalizer. In the meantime, the game has been exacerbated, as exemplified by a brutal foul on Maciej Kazimierk, or a scuffle goalkeeper rivals Jakub Kazimierkiem. As a result of the adventures, goalpoachers golkiper was removed from the pitch, although the pitch was still sparkling, which was unnecessary for a fairly large audience.

The last 5 minutes is a calculated Eagles game, with 3 goals. David Williams' second goal in this match, Maciej Kazimierek's 2 goals, sealed his second win of the season, this time 11: 4. The Eagles with a complete set of points occupy 2nd place, giving up only Have not Got a Kalou.

2nd match of Summer Monday Division 2, Peterborough, 22nd May 2017, 20:00