Wypowiedź kapitana po zakończeniu sezonu

Kilka dni temu zakończył się sezon zimowy 2016/2017, w którym drużyna The Eagles zajęła 4 miejsce. Oznacza to, iż w zbliżającym się sezonie wiosennym 2017, Orły zagrają już po raz czwarty w 3 lidze. O podsumowanie sezonu poprosiliśmy kapitana drużyny, Macieja Kazimierka.

"Od początku tego sezonu wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka praca, gdyż wszystkie drużyny były na solidnym, równym poziomie. Nie było widać wyraźnego lidera, ale również nie było drużyny, która byłaby przysłowiowym "dawcą punktów". Po bardzo udanym początku, w którym wysoko pokonaliśmy swojego pierwszego rywala, przyszedł kryzys, który trwał przez ponad miesiąc. Braki kadrowe, kondycyjne, techniczne sprawiały, iż zbliżaliśmy się niebezpiecznie do strefy spadkowej. W drugiej części sezonu zakontraktowaliśmy obrońcę Paolo Tolomeo i wraz z powracającymi do drużyny zawodnikami, zaczęliśmy wreszcie punktować, przegrywając minimalnie tylko z czołową dwójką. Nie był to sezon marzeń w naszym wykonaniu, ale paradoksalnie wyciągnęliśmy z niego najwięcej nauki. Cierpliwość i zaangażowanie pozwoliły nam przetrwać, a przy odrobinie szczęścia w niektórych spotkaniach, mogliśmy się znów włączyć do walki o awans. Musimy teraz wyczyścić głowy i przygotować się do pierwszego meczu sezonu wiosennego, w którym na pewno będziemy się starać z całych sił, by awansować do 2 ligi. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wystąpili w tym sezonie, a więc Jordanowi, Janisowi, Kubie, Bobbiemu, Michałowi, Patrykowi, Mikołajowi, oraz Paolo, za pełne zaangażowanie i wprowadzenie jakości w grze The Eagles." - wypowiedź Macieja Kazimierka, kapitana drużyny The Eagles.

________________________________________________________________________________________________________

A few days ago the winter season 2016/2017 has finished, in which The Eagles finished on 4th place. This means that in the upcoming spring season 2017 Eagles will play the fourth time in division 3. About the summary of the season, we asked team captain, Maciej Kazimierek.

"Since the beginning of the season we knew that hard work awaits us, because all the teams were solid, the same level. You could not see a clear leader, but also there was a team that would be the proverbial "donate points". After a very successful start, when we beat our first opponent, we have challenged the crisis, which lasted for over a month. Staff shortages, stamina, technical, caused that approached dangerously close to the relegation zone. In the second half of the season we have contracted defender Paolo Tolomeo and with returning to the team players, we finally score points, losing only minimally with the leading two. It was not the season of dreams in our performance, but paradoxically we have learned from him the most. Patience and commitment have allowed us to survive, and with a little luck in certain meetings, we might turn it again to fight for promotion. We must now clear the head and get ready for the first game of the spring season, in which we will certainly try with all my strength, to advance to the 2 league. I would like to thank all the players, who have played in this season, so it's Jordan, Janis, Kuba, Bobby, Michał, Patryk, Mikołaj, and Paolo, with full commitment and introduction of quality in a game the Eagles." - states by Maciej Kazimierek, the team captain