Przegrana Orłów po świetnym meczu

Z podniesionymi głowami mogli schodzić zawodnicy The Eagles po sparingowym meczu przeciwko Krul Runnings. Pomimo minimalnej porażki 7:9, Orły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony pod względem piłkarskim, długimi fragmentami kontrolując przebieg wydarzeń. Kluczem do zwycięstwa Krul Runnings była jednak szeroka ławka rezerwowych, której niestety Orłom brakowało.

Do przerwy The Eagles prowadziło 3:2 po hat-tricku Macieja Kazimierka, który wykończył dwukrotnie podania testowanego zawodnika, Szymona Trusiło, oraz uderzając lewą nogą z dalszej odległości w górny róg bramki rywala. Gra w pierwszej połowie mogła się podobać, mając na uwadze ilość stworzonych sytuacji przez Orłów, a także inteligentną destrukcję ataków rywala.

Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy dało się zauważyć duże oznaki zmęczenia, co błyskawicznie wykorzystał rywal. The Eagles mogło stracić więcej bramek, aczkolwiek znakomicie w kilku sytuacjach zachował się Janis Gunko, ratując swoją drużynę świetnymi interwencjami, Pomimo heroicznej postawy, Orłom nie udało się dogonić rywala i ostatecznie The Eagles przegrało 7:9 z Krul Runnings. Pozytywami po dwóch dotychczasowych sparingach mogą być wysoka organizacja gry w defensywie (dobra postawa Jakuba Kazimierka pomimo 9-cio miesięcznej absencji), skuteczność Macieja Kazimierka (11 goli po 2 meczach), oraz łatwość w tworzeniu sytuacji.

Mecz towarzyski, Peterborough, 4 wrzesień 2018, godz. 20:00

The Eagles : Krul Runnings 7:9 (3:2)