Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu

Drużyna The Eagles w swoim pierwszym meczu przygotowującym do najblizszego Sezonu Jesiennego czwartej ligi wygrała wysoko z Mayo May Not 13:0. Pomimo pewnych zmian kadrowych w porównaniu z powołaną kadrą, zespół Orłów spisał się niezwykle skutecznie w starciu z drużyną, która w swoim poprzednim meczu pokonała rywala 21:5. Na uwagę zasługuje fakt, iż Orły w przeciągu 50 minut nie straciły ani jednego gola, co jest rzadkim wyczynem w rozgrywkach 5-a-side.

Co ciekawe na pierwszego gola trzeba było czekać do 12 minuty, jako iż pomimo wysokiej przewagi Orłów, nie udawało się zmieścić piłki w siatce. Ta sztuka udała się Maciejowi Kazimierkowi, który łącznie w całym spotkaniu zdobył 5 bramek. Łupem bramkowym podzielili się również Mariusz Korycki (pierwszy hat-trick w The Eagles), Bartosz Piekarski, który również skompletował hat-tricka, a także wracający po blisko 9-miesięcznej przerwie Jakub Kazimierek, który ustrzelił dublet.

Podobać się mogła gra Orłów zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Długie utrzymywanie się przy piłce, pokazywanie się na pozycje, oraz zaangażowanie pozwoliło pewnie ograć rywala, choć to dopiero początek przygotowywań do sezonu. Znakomicie w bramce spisał się Jordan Liddell, który wybronił kilka naprawdę groźnych strzałów i pokazał, że jest w wysokiej dyspozycji po wakacyjnej przerwie.

Następny mecz Orły rozegrają 4 września o godzinie 20 przeciwko Krul Runnings.

Mecz towarzyski, Peterborough, 28 sierpień 2018, godz. 21:00

Mayo May Not : The Eagles 0:13 (0:5)