5 najlepszych meczów The Eagles - Rok 3

Minęło kolejne 365 dni istnienia The Eagles. W międzyczasie Orły rozegrały 39 spotkań, 18 w Monday League, oraz 21 w rozgrywkach 7-a-side. Z okazji 3 urodzin postanowiliśmy wybrać 5 najlepszych meczów w wykonaniu The Eagles z ostatniego roku.

5. The Eagles - FC Leavitt 12:6 (8 maja 2017)

Na piątym miejscu wybraliśmy spotkanie, które dało awans Orłom do drugiej ligi Monday League. Po czterech sezonach w 3 lidze, The Eagles w końcu ukończyło sezon w czołowej dwójce awansując do wyższej dywizji. Po znakomitym początku, Orły prowadziły aż 6:1 do przerwy i pewnie kroczyły po awans, który stał się faktem po końcowym gwizdku sędziego. Na uwagę zasługuje 7 trafień, nieobecnego już w drużynie The Eagles, Mikołaja Chudziana.

Skład: Liddell - K. Chudzian (Borcuch), J. Kazimierek - M. Kazimierek - Chudzian

Bramki: M. Chudzian 7, M. Kazimierek 5

__________________________________________________________________________________________________

4. The Eagles - Goalpoachers 11:4 (22 maja 2017)

W drugiej kolejce sezonu Monday League Division 2, The Eagles mierzyło się z Goalpoachers. Dotychczasowo Orłom nie udało się zdobyć choćby punktu przeciwko Goalpoachers. jednak będący na fali piłkarze The Eagles zaprezentowali się wspaniale przez pełne 50 minut. Przewaga Orłów nie podlegała dyskusji, którzy prowadzać do przerwy 4:1, ciągle dążyli do powiększania przewagi. Spotkanie miało również swoją ciemną stronę, gdyż w końcówcę meczu doszło do szarpaniny między Jakubem Kazimierkiem, a bramkarzem rywali, za co golkiper Goalpoachers został ukarany czerwoną kartką. Pomimo wspaniałego początku sezonu, Orły nie zdołały odegrać znaczącej roli w rozgrywkach drugiej ligi.

Skład: K. Chudzian - Williams (Borcuch), J. Kazimierek - M. Kazimierek - M. Chudzian

Bramki: M. Kazimierek 5, M. Chudzian 3, Williams 2, Borcuch 1

3. Lads on Toure - The Eagles 0:8 (15 października 2017)

W drugim meczu rozgrywek Sezonu Jesiennego 2017 7-a-side, The Eagles mierzyło się z Lads on Toure. Orły zostały wystawione na próbę już na początku spotkania, gdyż po ataku łokciem, czerwoną kartką został ukarany Patryk Ośniecki. Mimo to The Eagles nie tylko wygrało to spotkanie, ale również po raz pierwszy w historii zachowali czyste konto, co jest nie lada wyczynem. Znakomita taktyka po usunięciu z boiska Patryka Ośnieckiego sprawiła, że rywal nie miał ani jednej klarownej sytuacji w przeciągu całego spotkania.

Skład: Ogonowski - Kotzknecht (Korycki), J. Kazimierek - M. Kazimierek, Werba, Szuster (Borcuch) - Ośniecki

Bramki: M. Kazimierek 3, Szuster 3, Werba 2

2. Whittlesey Titans - The Eagles 7:10 (17 kwietnia 2017)

Możliwe, że to było najlepsze spotkanie The Eagles w ostatnim roku, jednak miejsce pierwsze jest zarezerwowane dla specjalnego wydarzenia. Niemniej to był niezwykle dramatyczne spotkanie, które przybliżyło Orłów do drugiej ligi Monday League. O zwycięstwie Orłów zadecydowała wspaniała końcówka meczu, gdyż do 45 minuty The Eagles prowadziło maksymalnie 1 bramką. Rywal, którego dotychczas nie udało się nigdy pokonać, musiał uznać wyższość Orłów i tym samym pogodzić się z pozostaniem w 3 lidze na kolejny sezon, podczas gdy The Eagles kroczyło po awans.

Skład: Liddell - K. Chudzian, J. Kazimierek (Kotzknecht) - M. Kazimierek - Borcuch (M. Chudzian)

Bramki: M. Kazimierek 4, M. Chudzian 3, K. Chudzian 2, J. Kazimierek 1

1. The Eagles - Lads on Toure 9:5 (19 listopada 2017)

I na samym szczycie listy wybraliśmy mecz, który dał Orłom swój historyczny pierwszy triumf w rozgrywkach Power League. The Eagles musiały radzić sobie o jednego zawodnika mniej, aczkolwiek Orły pokazywały już wcześniej, że potrafią się dodatkowo zmobilizować grając w osłabieniu. Pomimo tego, że rywal potrafił prowadzić już 4:2, The Eagles pokazał charakter i wygrać to niezwykle ważne spotkanie, które zapewniło tytuł mistrzowski w Sezonie Jesiennym 2017. Liczymy, że podobnych momentów w przyszłym sezonie będzie jeszcze więcej.

Skład: Chudzian - Korycki, J. Kazimierek - M. Kazimierek, Werba - Szuster

Bramki: Werba 5, M. Kazimierek 3, Szuster 1

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------