Znakomity początek Sezonu Wiosennego

Pomimo niepowodzenia obrony tytułu w Sezonie Zimowym 2018, piłkarze The Eagles podeszli do nowego sezonu niezwykle zmobilizowani. Deklaracje są jednoznaczne - priorytetem jest odzyskanie mistrzostwa, utraconego wobec Lads on Toure, które wygrało rozgrywki w Sezonie Zimowym z przewagą zaledwie 2 punktów nad The Eagles.

Okazja do rehabilitacji nastąpiła niezwykle szybko, gdyż Orły już w pierwszej kolejce podejmowały aktualnych mistrzów 7-a-side. I udowodniły, że utrata mistrzostwa to wypadek przy pracy, oraz że wszystko wraca na właściwe tory. Do drużyny po wielu miesiącach przerwy wrócił Jordan Liddell, przywracając spokój w bramce Orłów, którego tak bardzo brakowało przez długi okres.

Mecz z Lads on Toure pokazał jaka róźnica dzieli The Eagles od reszty stawki. Ogromna przewaga, zakończona zwycięstwem 9:3 to najniższy wymiar kary, gdyż można iść o zakład, że przy odrobinie lepszej skuteczności na 15 by się nie skończyło. Niemniej to było idealne otwarcie sezonu przez The Eagles.

Kontynuacją świetnej dyspozycji było ostatnie spotkanie przeciwko Young Boys Smiffy. Outsider ligi nie był w stanie zagrozić Orłom ani razu, zdobywając jedyną bramkę po... asyście Michała Borcucha, który niefortunnie wybijał piłkę, w bocznej strefie boiska. Nie był to jednak zły występ obrońcy The Eagles, który po wielu miesiącach przełamał się w końcu, zdobywając piękną bramkę z woleja.

Nie było to jedyne piękne trafienie tamtego wieczora, gdyż Orłom wychodziło wiele efektownych zagrań. Chociażby zdjęcie pajęczyny przy 4 trafieniu Macieja Kazimerka, indywidualny rajd, wracającego do drużyny The Eagles, Paolo Tolomeo, czy piękna zespołowa kontra przy premierowym trafieniu Piotra Urbańczyka. Ale również wspaniałe zagrania Maksyma Werby, czy Dominika Szustera, wspomaganych przez Mariusza Koryckiego, pomogły w pewnym zwycięstwie 13:1, które podtrzymały zwycięską serię Orłów. Obecnie wynosi ona 7 i do rekordy klubowego brakuje już tylko 4 zwycięstw.

Kolejny mecz będzie pierwszym "na szczycie", gdyż w derbowym pojedynku z Victorią Peterborough zmierzy się lider z wiceliderem. Pomimo łatwego zwycięstwa w pierwszym bezpośrednim pojedynku (9:1 dla The Eagles), to już będzie zupełnie inna drużyna, niż ta sprzed miesiąca o czym podkreśla kapitan The Eagles. Niesiona falą 4 kolejnych zwycięstw Victoria Peterborough będzie na pewno bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Cieszy na pewno rewelacyjna forma The Eagles z początku sezonu i liczymy, że zwycięska passa zostanie podtrzymana jeszcze przez wiele kolejek. Najlepiej do 17 czerwca.

________________________________________________________________________________________________________

1 kolejka Spring Sunday Division 1, Peterborough, 18 marzec 2018, godz. 19:30

The Eagles : Lads on Toure 9:3 (4:1)

Werba 5