Odzyskane trofeum. Orły w mistrzowskiej koronie

Ponieważ nie relacjonowaliśmy żadnego meczu w rundzie rewanżowej Sezonu Wiosennego 2018, teraz gdy już znamy rostrzygnięcia przed ostatnią kolejką sezonu, możemy obszernie podsumować ten jakże udany, aczkolwiek niezwykle wyczerpujący cykl dla Orłów. The Eagles w przedostatniej kolejce Sezonu Wiosennego 2018 zapewniło sobie drugie w historii klubu mistrzostwo Power League i co trzeba oddać - absolutnie zasłużone.

Po wspaniałej pierwszej rundzie sezonu wydawałoby się, że kwestia mistrzostwa zostanie rozstrzygnięta w przeciągu następnych 3-4 meczów, mając na uwadze fakt z jaką łatwością Orły pokonywały kolejnych rywali. Kryzys dopadł jednak Orłów na początku rundy rewanżowej. Wtedy to The Eagles przegrało niespodziewanie 2:3 z Lads on Toure, po naprawdę słabym meczu w wykonaniu wszystkich zawodników. Widoczny był jednak brak świeżości u piłkarzy, którzy niemalże w identycznym składzie grali już blisko 3 miesiące. Odbił się również brak Maksyma Werby, którego obecność na boisku zostawiała więcej miejsca na boisku dla innych zawodników The Eagles.

Tydzień później Orły podejmowały outsidera ligi, Young Boys Smiffy i... omal nie stracili punktów w samej końcówce meczu. Bramki m.in. Macieja Kazimierka (5), oraz Dominika Szustera (4) pozwoliły jednak szczęśliwie wygrać 10:6 nad niżej notowanym rywalem. Pomimo ogromnego zaangażowania wszystkich zawodników The Eagles, na 5 kolejek przed końcem czuć było zmęczenie sezonem i spoglądanie w tabelę licząc na jakieś pozytywne informacje. Grupa pościgowa na czele z Dilly Dilly nie zamierzała jednak odpuszczać i konsekwentnie wygrywała kolejne spotkania. Dość powiedzieć, że od porażki właśnie z The Eagles 1:4, drużyna wicelidera wygrywała wszystkie spotkania aż do rewanżowego spotkania z Orłami. Ale o tym później.

Ważnym momentem sezonu były rewanżowe derby z Victorią Peterborough, która wyciągnęła wnioski z klęski 3:12 z pierwszego meczu i skutecznie zamknęła się w pięcioosobowym zamku, w obronie. Swoją drogą praktycznie wszystkie drużyny obierały taką taktykę na The Eagles w rundzie rewanżowej. Skuteczna co pokazywała niska ilość bramek w większości spotkań. To z pewnością powodowało frustrację w szeregach Orłów, którzy zwłaszcza w meczu z Victorią szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w ostatnich 6 minutach. Ostatecznie The Eagles wygrało 6:3 i już żartobliwie mówiono, że przynajmniej sezon skończymy na podium.

Braki kadrowe w kolejnym spotkaniu (m.in. absencja Macieja Kazimierka czy Adriana Mikruta) spowodowały, że na kolejne derby z Amateurs FC został dokooptowany Jack Wilson, który z miejsca zaczął podkreślać wkład w kolejne zwycięstwa Orłów. A że rywal był mocno osłabiony to Orły urządziły sobie prawdziwą strzelaninę, co pozwoliło na chwilę zapomnieć o trudnościach rundy rewanżowej. Wynik 15:4 mówi sam za siebie i na 3 kolejki przed końcem sytuacja wyglądała naprawdę dobrze. Hipotetycznie 4 punkty w dwóch kolejnych meczach z czołowymi drużynami ligi dawały mistrzostwo, niemniej Orły wiedziały, że to będą niezwykle trudne boje.

Pierwszy z tych bojów przeciwko the Goonies Reborn przez 45 minut wyglądał niemalże idealnie. The Eagles prowadziło 5:1 po dubletach Macieja Kazimierka i Adriana Mikruta, oraz jednym trafieniu Jacka Wilsona. Pomimo łatwo straconych 2 bramek w samej końcówce, Orły mogły być zadowolone z tego występu, gdyż praktycznie byli już pewni mistrzostwa. Spotkanie to było tym samym ostatnim występem Michała Borcucha, który po 3 latach reprezentowania The Eagles pożegnał się z klubem rozgrywając ponad 120 spotkań i strzelając 95 bramek. Cel był już bardzo blisko.

Ten ostateczny stempel na mistrzostwie miał zostać podbity w bezpośrednim starciu z Dilly Dilly, gdzie remis zapewniał Orłom mistrzostwo w Sezonie Wiosennym 2018. Co ciekawe rywal nie zamierzał rzucać się do ataków, tylko podobnie jak reszta ligi zamknął się szczelnie w obronie wyczekując kontr. Doświadczenie The Eagles pozwoliło jednak na sforsowanie defensywy Dilly Dilly. Na tyle skutecznie, że na 15 minut przed końcem już można było powolutku świętować, gdyż Orły po trafieniach Szustera, Wilsona i Kazimierka prowadziły 3:1. Nerwowo zrobiło się trochę w końcówce, gdzie rywale doprowadzili do wyrównania, aczkolwiek nie starczyło już czasu na zadanie decydującego ciosu i ten remis okazał się zwycięskim remisem dla The Eagles, którzy zapewnili sobie mistrzostwo Sezonu Wiosennego 2018. Drugie w historii, drugie w cyklu 2017/2018.

Nie ma wątpliwości, że ten tytuł piłkarzom Macieja Kazimierka się należał. Byli najlepszą drużyną w lidze, potrafili przetrwać kryzys wygrywając seryjnie kolejne spotkania, zdobywając 34 punkty na 39 możliwych. Został ostatni mecz ze Stilton Wanderers, który pomimo szacunku dla rywala, będzie niejako podziękowaniem za cały sezon gdzie bez żadnej presji, Orły postarają się godnie zakończyć sezon oraz oficjalnie już cieszyć się z mistrzostwa. A co potem? Kapitan The Eagles oznajmił, iż The Eagles na pewno nie wystąpi w rozgrywkach Power League w przyszłym sezonie. Odpoczęcie od rywalizacji na pewno pomoże w odświeżeniu zawodników, oraz przeanalizowanie potencjalnej kadry na Sezon Jesienny 2018. Szersze plany poznamy podczas lata, o czym będziemy informować, natomiast teraz cieszmy się tym sukcesem. Jest czas na pracę, jest na czas na świętowanie.

Dziękujemy chłopaki!!

________________________________________________________________________________________________________ 8 kolejka Spring Sunday Division 1, Peterborough, 6 maj 2018, godz. 19:30

Lads on Toure : The Eagles 3:2 (2:1)

0:1 Szuster 7'