Perfekcyjna runda. Wygrana ze Stilton Wanderers

Piłkarze The Eagles osiągnęli wspaniały wynik w pierwszej rundzie sezonu wiosennego 2018, zdobywając komplet wszystkich 21 punktów możliwych do uzyskania. Przypieczętowaniem tej znakomitej rundy w wykonaniu Orłów było spotkanie ze Stilton Wanderers. Rywal przed tym meczem zajmował 4 pozycję jednak The Eagles miało świadomość, że czeka ich trudne spotkanie.

I początek meczu zweryfikował te podejrzenia, gdyż już w 3 minucie Stilton wyszło na prowadzenie. Nieporozumienie obrońców The Eagles znakomicie wykorzystał napastnik rywali. Orły starały się prowadzić grę, jednak wysoki pressing przeciwnika neutralizował ataki The Eagles. Impas został przełamany w 8 minucie meczu, gdzie po zagraniu Mariusza Koryckiego, do wyrównania doprowadził Dominik Szuster. Przez następne 10 minut gra była głównie prowadzona w środkowej części boiska, gdzie dochodziło do wielu starć. Aż w 17 minucie Bartosz Piekarski wypuścił Macieja Kazimierka, a ten mocnym uderzeniem przy krótkim słupku wyprowadził The Eagles na prowadzenie. Rywale mieli chwilę później znakomitą okazję na wyrównanie, lecz dobrą interwencją popisał się Jordan Liddell. Do przerwy The Eagles prowadziło 2:1

Kluczowym momentem meczu było pierwsze 5 minut drugiej połowy, w których Orły wyprowadził 2 zabójcze ciosy i ułożyły sobie mecz pod swoje dyktando. Oba trafienia były autorstwa Dominika Szustera, który skompletował hat-tricka. The Eagles ruszyło dalej z kolejnymi atakami, natomiast próby Bartka Piekarskiego, oraz Michała Borcucha zostały zatrzymywane przez golkipera Stilton. Rywale opadali powoli z sił, przez co defensywa Orłów miało nieco więcej luzu po przerwie, choć czasami trzeba było zatrzymać kontry Stilton.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 44 minuty. Wtedy to kapitan The Eagles uderzył znakomicie pod poprzeczkę, zdobywając swojego drugiego gola w meczu. Chwilę później swojego premierowego gola dla Orłów zdobył Dariusz Kalita, wykorzystując podanie od Bartka Piekarskiego, dla którego była to już 3 asysta. The Eagles miało jeszcze dwie dobre okazje ale sytuacji po podaniach Macieja Kazimierka nie wykorzystali Kalita i Piekarski. W odpowiedzi to Stilton zdobyło 2 honorowe bramki, które nie miały już wpływu na stan meczu.

Ostatecznie The Eagles wygrało 6:3 i z 21 punktami pewnie w tabeli Sezonu Wiosennego 2018.

7 kolejka Spring Sunday Division 1, Peterborough, 22 kwiecień 2018, godz. 19:30

The Eagles : Stilton Wanderers 6:3 (2:1)

1:1 Szuster 8'

2:1 Kazimierek 17'

3:1 Szuster 26'

4:1 Szuster 29'

5:1 Kazimierek 44'

6:1 Kalita 47'

The Eagles: Liddell - Urbańczyk, Kalita, Borcuch (Korycki) - Kazimierek - Piekarski, Szuster