Orły liderem na półmetku Sezonu Jesiennego.

Zakończyła się pierwsza faza Sezonu Jesiennego 2018 rozgrywek 4 ligi poniedziałkowej. Po 7 meczach drużyna The Eagles znajduje się na czele tabeli z 18 punktami, taką samą ilością co wicelider tabeli, Bothersome Boys, ale z lepszym bilansem bramkowym. Pomimo niespodziewanej porażki w 2 kolejce z FC Leslie (spowodowanej brakiem zawodników), Orły wyraźnie pokazują wyższość piłkarską nad całą ligą, wysoko wygrywając pozostałe spotkania. Wśród nich możemy wyróźnić rekordowe zwycięstwo, aż 27:7 nad wiceliderem, Bothersome Boys.

Można mówić, że awans do 3 ligi jest kwestią czasu, patrząc na obecną sytuację w tabeli, gdzie 2 czołowe zespoły awansują do 3 ligi. Na chwilę obecną Orły mają 5 punktów przewagi na 3-cim zespołem i przy obecnej formie ciężko sobie wyobrazić, że w perspektywie kolejnych tygodni The Eagles nie zapewni sobie awansu na wyższy szczebel. Zwłaszcza, że problemy kadrowe dobiegają końca i Orły mają wykrystalizowaną kadrę z włączoną rezerwą na wypadek absencji któregoś z podstawowych zawodników.

Cieszyć może również wysoka skuteczność drużyny (103 bramki w 6 meczach, jeden mecz zakończony walkowerem), gdzie prym wiodą Maciej Kazimierek (37 bramek), oraz Dominik Szuster i Jack Wilson (po 22 bramki), a także dość solidnie poukładana formacja defensywna, tracąca bramki głównie pod koniec spotkania, gdzie rywalizacja jest już rozstrzygnięta. Można powiedzieć obecna kadra jest w stanie spokojnie rywalizować na wyższych szczeblach Monday League i w odstępie kilku następnych miesięcy zobaczymy Orłów w najwyższych dywizjach rozgrywek.

Przed nami 7 spotkań rewanżowych Sezonu Jesiennego, który zakończy się 24 grudnia. Obyśmy kończyli sezon w świątecznych nastrojach, świętując wygranie 4 ligi.

________________________________________________________________________________________________________

1 kolejka Autumn Monday Division 4, Peterborough, 24 wrzesień 2018, godz. 21:00

The Eagles : Olde Boys 10:0

Walkower