Skuteczny finisz Orłów

Drużyna The Eagles wygrała w swoim trzecim sparingu tego lata z Don't FC WU 12:11, po niezwykle zaciętym i ciekawym meczu. Rywalem była drużyna, która wyglądała bardzo dobrze pod względem kondycyjnym, co przy dość małej kadrze Orłów mogło wskazywać, iż będzie to wymagający sparing.

I tak też to spotkanie wyglądało, choć wydawało się po 20 minutach, że pomimo kilku błedów w obronie, The Eagles pewnie zwycięży, prowadzać w tamtym momencie 6:3. Wtedy to jednak odezwały się problemy kondycyjne, co rywal skutecznie wykorzystał, do przerwy przegrywając już tylko 5:6. Dla Orłów trzykrotnie trafił Maciej Kazimierek, dublet ustrzelił Piotr Urbańczyk, a jednym trafieniem popisał się Kacper Kotzknecht.

W drugiej połowie mieliśmy prawdziwą huśtawkę nastrojów. Wpierw to rywale zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale błyskawicznie je stracili, za sprawą bardzo ładnego uderzenia Jakuba Kazimierka. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, gdzie prowadzenie obejmowali raz jedni, raz drudzy. Wreszcie na 5 minut przed końcem, przy stanie 11:10 dla rywala, The Eagles miało rzut wolny, który po krótkim rozgraniu został skutecznie wykończony przez Macieja Kazimierka. Chwilę później Orły poszły za ciosem i po strzale Piotra Urbańczyka, The Eagles wyszło na prowadzenie, którego nie wypuściło już do końca spotkania.

Spotkanie mogło się podobać i cieszyć może zwycięstwo, gdyż mając braki kadrowe, Orłom udało się zwyciężyć po trudnym meczu. Przed The Eagles jeszcze jeden sparing przeciwko JMS All Stars, który zostanie rozegrany 17 września o godzinie 21.

Mecz towarzyski, Peterborough, 11 wrzesień 2018, godz. 21:00

Don't FC WU : The Eagles 11:12 (5:6)