The Eagles ciągle w grze o tytuł

Po braku aktywności w ostatnich tygodniach na temat rozegranych meczy przez Orłów, podsumowujemy trzy ostatnie spotkania The Eagles w sezonie zimowym 2018. Obrońcy tytułu mistrzowskiego Power League 7-a-side przechodzą niezwykle trudny sezon nie tyle pod względem czysto piłkarskim jak pod względem kadrowym. Ostatecznie aż 5 zawodników opuściło szeregi drużyny The Eagles, aczkolwiek trzon kadry z poprzedniego sezonu został utrzymany. Dodatkowo do drużyny został dołączony Piotr Urbańczyk, który już w swoim debiucie przeciwko Victorii Peterborough pokazał, że będzie solidnym wzmocnieniem Orłów.

Victoria Peterborough była ostatnim rywalem The Eagles, jako iż drużyna Bryan Bru wycofała się z ligi i właśnie polska drużyna Victorii weszła w miejsce wspomnianego Bryan Bru. Orły bez kompromisów wygrały 9:1 i utrzymują się na 2 miejscu w tabeli, ze stratą 5 punktów do Lads on Toure, które jest bliskie triumfu w całych rozgrywkach. Do końca sezonu zostały bowiem 3 mecze, a w następnej kolejce The Eagles zmierzy się właśnie z liderem sezonu zimowego. Brak zwycięstwa będzie oznaczał koniec marzeń o obronie tytułu, dlatego koncentracja w drużynie jest podwójna.

Problem The Eagles w sezonie zimowym leży w kwestii kadrowej, o czym wspominaliśmy na początku artykułu. Najlepszym przykładem były dwa poprzednie mecze, w których Orły miały trudności z zebraniem podstawowej siódemki. O ile w spotkaniu z rezerwami The Goonies udało się uzbierać 7 zawodników, choć Orły ten mecz przegrały 4:5, o tyle w spotkaniu z Young Boys Smiffy na boisko wybiegło zaledwie 5 zawodników. W niebywałych okolicznościach Orły to spotkanie wygrały 7:4, za co należy się ogromny szacunek dla całej piątki, która przez pełne 50 minut wyciągnęła więcej niż maksimum.

Mistrzostwo ligi oddaliło się Orłom, aczkolwiek jeszcze 3 mecze do końca, w tym spotkanie z liderem i liczymy, że za 3 tygodnie będziemy mogli cieszyć się z obrony tytyłu, co przy obecnym stanie drużyny będzie ocierało się o cud.

________________________________________________________________________________________________________

5 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 4 luty 2018, godz. 18:30

The Eagles : The Goonies II 4:5 (2:3)

1:2 Szuster 7'

2:2 Werba 13'

3:3 Werba 30'

4:4 Hertmanowicz 38'

The Eagles: Korycki - Hertmanowicz, Borcuch - Kazimierek, Werba, Mencel - Szuster

6 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 11 luty 2018, godz. 18:30

Young Boys Smiffy : The Eagles 4:7 (2:4)

Szuster 4

Kazimierek M. 3 (jedna z karnego)

The Eagles: Borcuch - Korycki, Kazimierek M., Werba - Szuster

7 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 18 luty 2018, godz. 19:30

Victoria Peterborough : The Eagles 1:9 (1:7)

Werba 4

Kazimierek M. 3

Szuster 2

The Eagles: Ogonowski - Korycki, Urbańczyk, Borcuch - Kazimierek M. - Werba, Szuster

* W 2 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Borcuch.