Nadzieja umiera ostatnia. Wygrywamy z liderem

Pełna mobilizacja, skuteczność i konsekwencja w obronie - te 3 punkty musieli spełnić zawodnicy The Eagles, aby pokonać dotychczasowego lidera sezonu zimowego 2018, drużynę Lads on Toure. Pomimo braku nominalnego bramkarza, Orły wyszły na mecz z przekonaniem, że porażka 6:7 w pierwszym meczu to wypadek przy pracy i nadal należy się z nimi liczyć.

Początek meczu był niezwykle zacięty, co można było zauważyć w rezultacie, gdyż do 15 minuty wynik utrzymywał się bezbramkowy. Wtedy to po zagraniu Maksyma Werby, swojego pierwszego gola zdobył Adrian Mikrut, który wystąpił w zastępstwie, przy nieobecności kilku podstawowych zawodników.

Bramka dla Orłów wisiała w powietrzu od początku spotkania, natomiast wspaniałe interwencje golkipera gości utrzymywały Lads on Toure w grze. Sytuacji dla rywala było jak na lekarstwo, gdyż skuteczna gra w defensywie uniemożliwiała tworzenie akcji przez gości.

5 minut przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Dominik Szuster, zdobywając 18 gola w rozgrywkach, wykorzystując podanie Mariusza Koryckiego. Gdy wydawało się, że taki wynik zostanie do przerwy, wtedy to strzałem z 20 metrów Lads on Toure niespodziewanie zdobyło bramkę kontaktową. Do przerwy The Eagles prowadziło 2:1.

Druga połowa zaczęła sie w najlepszy możliwy sposób, gdzie po pięknym uderzeniu Szustera, Orły wróciły ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Ponownie kluczowym podaniem popisał się Mariusz Korycki. Lads on Toure błyskawicznie odpowiedziało bramką kontaktową, natomiast The Eagles jeszcze bardziej sforsowali ataki i w 33 minucie po podaniu Macieja Kazimierka, Adrian Mikrut ustrzelił dublet. Był to przełomowy moment, gdyż goście wyraźnie opadli z sił, co skutecznie wykorzystali zawodnicy The Eagles. Po golu zdobyli jeszcze raz Adrian Mikrut, kompletując hat-tricka, a także Maksym Werba, oraz Maciej Kazimierek. Rywal odpowiedział tylko jedną bramką.

Świetna dyspozycja linii defensywnej (Korycki - Urbańczyk - Kazimierek) spowodowała, iż Michał Borcuch nie miał aż tyle pracy w bramce, aczkolwiek w paru sytuacjach wybronił Orłów z opresji.

Ostatecznie The Eagles wygrało 7:3 z Lads on Toure i utrzymuje szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Do lidera tracą jednak 2 punkty, natomiast do końca zostały jeszcze 2 spotkania i jeszcze wszystko może się zdarzyć.

8 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 25 luty 2018, godz. 19:30

The Eagles : Lads on Toure 7:3 (2:1)