Status quo. Wygrywamy z Pleople's United

Niesamowicie emocjonujący sezon w wykonaniu Orłów trwa nadal. W 9 kolejce The Eagles podejmowało Pleople's United, z którym wygrało w pierwszym meczu 10:6. Aby zachować szansę na obronę mistrzowskiego tytułu, Orły musiały to spotkanie wygrać, mimo iż rywal w drugiej części sezonu wygrał 2 z 3 meczy. The Eagles nadal musiało radzić sobie bez nominalnego bramkarza, przez co po połówce w bramce wystąpili Michał Borcuch, oraz Mariusz Korycki.

Od początku meczu The Eagles nie kalkulowało i błyskawicznie wyszło na prowadzenie, po trafieniu Macieja Kazimierka, który wykorzystał podanie Adriana Mikruta. Chwilę później prowadzenie podwyższył Maksym Werba. Dobry wynik na początku w wykonaniu Orłów został jednak szybko zniwelowany po dwóch szybkich bramkach rywala i po 10 minutach mieliśmy remis 2:2.

Piłkarze Pleople's United nie wytrzymali jednak tempa jakie narzucili zawodnicy The Eagles i to Orły zdobywały już tylko bramki do końca pierwszej połowy. Konkretnie to 5 trafień, gdzie łupem bramkowym podzielili się Adrian Mikrut (dwukrotnie), Dominik Szuster, Maksym Werba, oraz Maciej Kazimierek. Swoje premierowe trafienie mógł również zaliczyć Piotr Urbańczyk, jednak jego uderzenie minimalnie przeszło obok bramki. W samej końcówce świetnym przerzutem popisał się Mariusz Korycki, jednak Maciej Kazimierek przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy The Eagles prowadziło 7:2.

Po przerwie w miejsce Mariusza Koryckiego na obronie pojawił się Michał Borcuch. Orły kontynuowały swoją serię zdobywania bramek i swoje konto powiększyli Szuster oraz Mikrut. Rywal odpowiedział dwoma bramkami co zmusiło Orłów do ponownej koncetracji, żeby zapobiec niepotrzebnej nerwowości. Udało się to za sprawą Macieja Kazimierka oraz Maksyma Werby, którzy dołożyli odpowiednio 2 i 3 trafienia na konto The Eagles. Zdobycz bramkowa mogła być jeszcze większa, ale w końcówce dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Michał Borcuch. Obrońca The Eagles zrehabilitował się jednak, asystując przy jednej z bramek Maksyma Werby.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Mariusz Korycki broniąc kilka trudnych uderzeń rywala. Nie miał jednak wiele pracy, przez kolejny bardzo dobry występ Piotra Urbańczyka.

The Eagles wygrało 14:6 z Pleople's United, aczkolwiek swoje spotkanie wygrało również Lads on Toure, które jest już bardzo blisko mistrzostwa. W ostatniej kolejce bowiem lider podejmie ostatnią drużynę w tabeli, Young Boys Smiffy. Cuda zdarzają się jednak w piłce i pomimo niewielkich szans na obronę mistrzostwa trzeba będzie walczyć do końca, gdyż losy mistrzostwa rostrzygną się w niedzielę, podczas ostatniej kolejki sezonu zimowego 2018.

9 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 4 marzec 2018, godz. 19:30

Pleople's United : The Eagles 6:14 (2:7)