Pewne zwycięstwo na koniec. The Eagles wicemistrzem Sezonu Zimowego

2 lata temu wicemistrzostwo ligi 5-a-side przyjmowano jako największy sukces polskiego klubu. Dzisiejszy drugi stopień podium można przyjmować z niedosytem, aczkolwiek przez trudy sezonu jakie spotkały piłkarzy The Eagles, trzeba docenić szczególnie ostatnią formę Orłów.

Ponieważ w ostatnich 5 spotkaniach nie było siły na The Eagles, które udowodniło, że utrata mistrzostwa to wypadek przy pracy i efekt straty głupich punktów w pierwszej fazie sezonu. A konkretnie to braku piłkarskiego cwaniactwa w końcówce pierwszego meczu z Lads on Toure, gdzie po przeciętnym meczu Orły prowadziły 6:5 na 2 minuty przed końcem i wystarczyło tak naprawdę utrzymać wynik do końca. Dziś The Eagles świętowałoby obronę tytułu.

Niemniej ostatni miesiąc pokazał, że Orły potrafią grać w piłkę, czego dowodem był ostatni mecz sezonu z rezerwami The Goonies. Po porażce 4:5 w pierwszym meczu The Eagles chciało dobrze zakończyć sezon. Pomimo braku Adriana Mikruta, The Eagles wystąpiło w pełnym składzie z Maciejem Michnickim na lewej stronie obrony, dla którego był to drugi występ w obecnych rozgrywkach.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg przez pierwsze 25 minut. Głęboko ustawiona defensywa The Goonies uniemożliwiała konstruowanie składnych akcji, przez co można było być świadkiem dużej ilości strzałów z dalszej odległości. Dobrze dysponowany był jednak Maksym Werby, którego 3 bramki po pierwszej połowie utrzymywały Orłów w grze, przy stanie 3:3. Pomimo szybkiego prowadzenia rywala, The Eagles potrafiło wyjść ze stanu 0:1 na 2:1 i chociaż The Goonies ponownie wróciło na prowadzenie 10 minut później, to w samej końcówce pierwszej połowy, po dograniu Dominika Szustera, hat-tricka skompletował właśnie Maksym Werba.

Tuż po przerwie rywalom udało się jeszcze raz wyjść na prowadzenie po pechowej interwencji Michała Borcucha, lecz po kilku minutach po pięknym uderzeniu Macieja Kazimierka, The Eagles ponownie odrobiło straty. Chwilę poźniej swoje 2 premierowe trafienia dla Orłów zdobył Maciej Michnicki i już było pewne, że The Eagles nie wypuści 3 punktów z rąk. Tym bardziej, że jeszcze 2 gole dołożył Maksym Werba, po podaniach Mariusza Koryckiego oraz Piotra Urbańczyka, którzy spisali się bardzo przyzwoicie w defensywie.

Ostatecznie The Eagles wygrało 8:4, lecz przy jednoczesnym zwycięstwie Lads on Toure 3:0 nad Young Boys Smiffy, to nie wystarczyło do obronienia mistrzowskiego tytułu. Orły kończą sezon na drugim miejscu, dając jednak nadzieje, iż w przyszłym sezonie będą się bić o najwyższe cele.

Dodatkowe gratulacje należą się Dominikowi Szusterowi za tytuł króla strzelców (21 bramek), oraz Maciejowi Kazimierkowi, który triumfował w klasyfikacji asyst (25 kluczowych podań), oraz w klasyfikacji kanadyjskiej (46 punktów).

10 kolejka Winter Sunday Division 1, Peterborough, 11 marzec 2018, godz. 18:30

The Eagles : The Goonies II 8:4 (3:3)